Wynajem długoterminowy czy leasing samochodu?

Wynajem długoterminowy czy leasing samochodu?

Na zakup auta za gotówkę decyduje się coraz mniej osób. Aktualnie osoby, które interesuje nowy samochód mają do wyboru bardzo różne opcje finansowania. Duża wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym możliwy jest zarówno wynajem długoterminowy, jak i leasing auta.

Do kogo kieruje swoją ofertę wypożyczalnie samochodów?

Dobra wypożyczalnia samochodów jest firmą bardzo elastyczną. Z oferty, którą przygotowała wypożyczalnia samochodów mogą skorzystać zarówno indywidualni klienci, jak i firmy. Zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi mogą zdecydować się na wynajem długoterminowy, a także na leasing auta. Oba te sposoby finansowania auta mają naprawdę bardzo wiele zalet. Trochę jednak różnią się od siebie, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji, co wybrać warto je poznać trochę bliżej.

Jaka jest różnica między wynajmem długoterminowym a leasingiem?

Leasing auta jest formą wynajmu długoterminowego. Umowa na auta leasing może zostać zawarta na okres od dwudziestu czterech do sześćdziesięciu miesięcy. Osoby, które zdecydują się na tę formę finansowania auta muszą być świadomego tego, że po zakończeniu umowy będą musiały odkupić użytkowany samochód.

Klasyczny długoterminowy wynajem z takim obowiązkiem się nie wiąże. Umowa na długoterminowy wynajem samochodu może zostać podpisana na okres od dwudziestu czterech do trzydziestu sześciu miesięcy. Wynajem samochodu to doskonała opcja dla tych osób, które lubią często wymieniać auta. Po oddaniu samochodu można bowiem wybrać kolejny.