Rodzaje przenośników ślimakowych do zboża

Rodzaje przenośników ślimakowych do zboża

Urządzenia do transportu ziarna należą do sprzętów niezbędnych praktycznie w każdym gospodarstwie rolnym. Rolnicy bardzo chętnie wykorzystują proste przenośniki ślimakowe. Żmijka do zboża do potoczna nazwa takiego przenośnika.

Co można transportować żmijkami?

Żmijki do zboża, jak wskazuje ich nazwa, służą do transportu zboża. Istotne jest to, że żmijki do zboża można wykorzystać także do transportu innych ziaren: grochu, fasoli, kukurydzy czy soi. Żmijki do zboża są bardzo przydatne przy przesypywaniu ziaren z przyczepy do magazynu. Żmijka do zboża ułatwi także załadunek zboża z magazynu na przyczepę.

Zdecydowana większość stosowanych w gospodarstwach rolnych przenośników ślimakowych to urządzenia mobilne. Wyjątkiem jest żmijka do zboża pionowa, którą z uwagi na małą stabilność w czasie pracy należy montować na stałe.

Jakie są rodzaje żmijek do zboża?

Przenośniki ślimakowe występują w różnych rodzajach. Renomowany żmijka do zboża producent ma w swojej ofercie przenośniki koszowe, czerpiące, pionowe, hydrauliczne. Wszystkie żmijki do zboża wykonane zostały bardzo solidnie. Na pewno wybierając dobrego producenta żmijek, można być pewnym jej wytrzymałości i trwałości.

Żmijka do zboża Odolanów to gwarancja wysokiej jakości i przystępnej ceny. Żmijka to przenośnik ślimakowy, w który warto zainwestować. Na pewno żmijka ułatwi transport zboża w każdym gospodarstwie. Warto podkreślić, że żmijki do zboża z Odolanowa są bardzo wydajne.