Projektowanie budynków w nowej technologii

Projektowanie budynków w nowej technologii

Budownictwo to branża, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Ten sektor gospodarki musi być przygotowany na nowe wyzwania. Obecnie wyjątkowo chętnie branża budowlana wykorzystuje możliwości, jakie dają nowoczesne technologie informatyczne. Bardzo wiele możliwości daje branży budowlanej BIM.

Building Information Modeling: co to jest?

BIM to skrót, który został utworzony od angielskich słów Building Information Modeling. Pod pojęciem BIM rozumie się informacje o budynku. Technologia BIM ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim technologia BIM zapewnia ciągły dostęp do informacji o projekcie.

Ponadto technologia BIM sprawia, że dostęp do wszystkich informacji o projekcie możliwy jest w niezwykle szybki sposób. Tam, gdzie stosowana jest technologia BIM proces projektowy staje się o wiele bardziej prosty. BIM model ma przy tym bardzo szerokie zastosowanie.

Jakie możliwości ma technologia BIM?

BIM model umożliwia tworzenie projektów, które odznaczają się bardzo wysoką jakością. BIM model może być wykorzystany już na etapie projektowania budynku. Na tym etapie dane, których dostarczają modele BIM wspierają sporządzanie harmonogramu prac. Modele BIM są nieocenione także wtedy, gdy ruszają prace budowlane.

Dzięki temu, że wykonawcy mają dostęp do informacji, które zawierają modele BIM, prace mogą przebiegać bardziej wydajnie, a co za tym idzie także szybciej. Projekty, które powstają z wykorzystaniem technologii BIM są idealnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań danego inwestora. Modele BIM to bardzo innowacyjne narzędzie.