Poznaj możliwości siatek plecionych

Poznaj możliwości siatek plecionych

Powstające w następstwie splatania metalowych drutów siatki plecione są coraz częściej spotykanym elementem ochronnym. Wykonuje się je z drutów specjalnie przygotowanych w tym celu, siatki plecione nierdzewne sprawdzają się więc znakomicie nie tylko jako ogrodzenia, ale i jako stabilne przesłony. Dziś w sprzedaży dominują modele wykonane ze stali nierdzewnej, nie tylko solidne i wytrzymałe, ale również zabezpieczone przed korozją. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Największe zalety siatek plecionych

Zarówno po siatki plecione krepowane, jak i po siatki karbowane sięga się coraz częściej. To idealny przykład niedrogiego, a jednocześnie skutecznego zabezpieczenia. Materiały, z których są wykonywane, są przyjemne dla oka, nie są też podatne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Zarówno ich produkcja, jak i obróbka sprawia, że siatki krepowane i karbowane są wytrzymałe i trwałe. Ich sforsowanie nie jest wcale proste i zwykle wymaga specjalistycznych narzędzi. Dzięki siatkom plecionym można więc skutecznie chronić się przed amatorami cudzej własności, którzy nie rozumieją, że nie można sięgać po nią bez ograniczeń.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie

Wśród zalet posiadanych przez siatki plecione, ich uniwersalność wysuwa się na pierwszy plan. Ich potencjalni odbiorcy zgłaszają różne potrzeby. Wszyscy mogą przy tym liczyć na to, że doczekają się one realizacji. W zależności od przeznaczenia, siatki można dzielić na przynajmniej kilka grup.

Tym, z którym mamy do czynienia najczęściej, jest podział ze względu na wielkość i liczbę oczek. Kupujący mogą jednak liczyć także na indywidualne docięcia wykonywane na zamówienie. Pozwala to na użycie siatek na dużych przestrzeniach i zwiększa w znaczący sposób liczbę ich zastosowań.