Myjki ciśnieniowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Myjki ciśnieniowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które charakteryzują się wieloma zaletami. Są uniwersalne (mogą być wykorzystywane do wielu czynności), wydajne, oszczędne, skuteczne, bezpieczne, łatwe w użyciu, wygodne i przede wszystkim ekonomiczne. Dlatego też cieszą się tak dużą popularnością – i to zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm (i to nie tylko sprzątających). Ilość dostępnych na rynku myjek jest bardzo duża (co pozwala wybrać tę najbardziej odpowiednią do swoich potrzeb), jednak szczególnym zainteresowaniem cieszy się myjka Lavor. Jednak zanim zdecydujemy się zakup konkretnego modelu, to warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. 

Po pierwsze – strumień wody

Pierwszym kryterium przy wyborze myjki ciśnieniowej powinien być strumień wody, a dokładniej – jego różnorodność. Najlepsza opcja to taka, gdy myjka posiada kilka rodzajów strumieni, które można dostosować do konkretnej czynności. Myjka ciśnieniowa Lavor posiada strumień silny wąski (do czyszczenia punktowych zabrudzeń i szpar), strumień płaski (do czyszczenia dużych powierzchni), strumień silny rotacyjny (do usuwania uporczywego brudu) oraz strumień niskociśnieniowy (do powierzchni delikatnych). 

Po drugie – wydajność pompy

Innym kryterium wyboru myjki ciśnieniowej powinna być wydajność pompy. Najbardziej uniwersalna wydajność to 380 litrów na godzinę, która sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków. Jednak każdy sklep z myjkami ciśnieniowymi posiada też modele o 500 litrach na godzinę, które sprawdzają się przede wszystkim przy częstym i intensywnym użytkowaniu

Po trzecie – ciśnienie wody

Kolejną ważną cechą przy wyborze myjki ciśnieniowej powinno być ciśnienie wody. Te standardowe powinno wynosić 50 – 130 bar, co w większości przypadków jest zupełnie wystarczające. Przy wykorzystywaniu myjki do dużych i nierównych powierzchni można zdecydować się na urządzenie o ciśnieniu w przedziale 150 – 180 bar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej? W tym przypadku ważne są gabaryty urządzenia (im jest ona mniejsza i lżejsza, tym jej użytkowanie jest bardziej komfortowe) oraz dodatkowe wyposażenie (na przykład różne końcówki, szczotki, pojemniki na środki czyszczące, węże ciśnieniowe czy manometry). Pamiętajmy, że dobrze wybrana myjka ciśnieniowa będzie służyła przez wiele lat.