Maszyny w przemyśle – poznaj ich zalety

Maszyny w przemyśle - poznaj ich zalety

Suwnice, wciągarki i żurawie wykorzystywane do tej pory w przemyśle są rozwiązaniami, które poza typowymi dla siebie zaletami posiadają także co najmniej kilka wad. Nic więc dziwnego, że już od dawna poszukiwano dla nich zamiennika. Dziś znajduje się on już w zasięgu ręki. Taką właśnie rolę pełnią manipulatory i nie sposób nie zgodzić się z tym, że wywiązują się naprawdę dobrze z powierzonego im zadania.

Zastosowanie manipulatorów w przemyśle

Osoby zastanawiające się nad wykorzystaniem manipulatorów w przemyśle nie ukrywają, że istnieje wiele sposobów na ich użycie. Manipulatory podciśnieniowe sprawdzają się znakomicie zarówno wtedy, gdy konieczne jest przeniesienie kartonu, desek oraz płyt, jak i wtedy, gdy pojawia się konieczność transportu kanistrów, butelek, palet, skrzynek oraz wiaderek.

Manipulator wyręcza pracownika, który nie musi już nosić ciężarów przekraczających normy ustalone przez BHP. Jest jednak również doskonałym zamiennikiem dla starszych rozwiązań pełniących tę funkcję, bardziej zawodnych, a tym samym również bardziej niebezpiecznych.

Kto powinien zainteresować się takim sprzętem?

Manipulatory są dziś kojarzone przede wszystkim z branżą spożywczą, w tym zwłaszcza z mleczarstwem oraz przemysłem mięsnym. Można jednak spotkać się z nimi również w firmach farmaceutycznych oraz w branży budowlanej. Manipulator podciśnieniowy znajduje też zastosowanie w branży drzewnej i meblarskiej, a także tam, gdzie pracuje się z tworzywami sztucznymi.

Oczywiście, manipulatory dość znacząco różnią się między sobą i nie każdy ich typ znajduje zastosowanie w każdym miejscu. Bez względu jednak na to, z jakim modelem mamy do czynienia, jest on w stanie zapewnić ruch, który będzie płynny i precyzyjny. Osoby korzystające z nich doceniają także łatwość instalacji sprzętu tego rodzaju oraz możliwość montowania go na wiele sposobów tak, aby manipulatory mogły spełniać różne funkcje.