Maszyny i usługi dla rolnictwa

Maszyny i usługi dla rolnictwa

Kilkadziesiąt lat temu wiele prac w gospodarstwach rolnych wykonywano ręcznie. Dzisiaj większość prac wykonywanych jest z wykorzystaniem maszyn. Maszyny rolnicze sprawiły, że prace przy siewie, pielęgnacji roślin, karmieniu bydła i trzody chlewnej przebiegają nie tylko szybciej, ale także ich lżej.

Jakie maszyny dostępne są na rynku?

Maszyny rolnicze to obecnie bardzo szeroka kategoria produktów. Najbardziej popularne, a jednocześnie uniwersalne maszyny rolnicze to ciągniki zwane popularnie traktorami. Do ciągnika można przyczepić wiele maszyn rolniczych, które nie posiadają własnego napędu.

Kolejną popularną kategorię maszyn rolniczych stanowią kombajny używane przede wszystkim do zbioru zbóż. Na rynku działa obecnie wiele firm oferujących wysokiej klasy, nowoczesne maszyny rolnicze. Niektóre z nich nie ograniczają się wyłącznie do dystrybucji maszyn rolniczych, ale oferują także serwis maszyn rolniczych, a dodatkowo świadczą także usługi rolnicze. Zarówno usługi rolnicze, jak i serwis maszyn rolniczych świadczone są na bardzo wysokim, światowym poziomie.

Serwis maszyn rolniczych: do kogo skierowana jest oferta?

Usługi rolnicze to oferta skierowana do rolników indywidualnych i firm z sektora rolniczego. Serwis maszyn rolniczych to usługa, która realizowana jest głównie w sezonie zimowym. Dzięki temu, gdy nadejdzie wiosna maszyny są sprawne. Do ewentualnych napraw wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości części do maszyn rolniczych. Wszystkie części do maszyn rolniczych są oryginalne.