Leasing i wynajem długoterminowy ciekawą opcją finansowania auta

Leasing i wynajem długoterminowy ciekawą opcją finansowania auta

Kupno nowego samochodu wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego niewiele osób decyduje się kupić auto za gotówkę. Alternatywą dla kredytu samochodowe jest leasing aut oraz długoterminowy wynajem. Obie te formy finansowe, chociaż różnią się od siebie są bardzo wygodne.

Czym różni się wynajem długoterminowy od leasingu?

Osoby, które zdecydują się na wynajem długoterminowy po okresie umowy nie muszą samochodu odkupywać. Mogą go zwrócić albo wymienić na nowy. Leasing auta takiej możliwości nie daje, samochód musi zostać odkupiony. Leasing auta od wynajmu różni się także wysokością rat oraz czasem, na jaki może zostać podpisana umowa. Wynajem długoterminowy to niższe raty oraz możliwość podpisania umowy na okres od dwudziestu czterech do trzydziestu sześciu miesięcy. Z kolei umowa leasingowa może trwać od dwudziestu czterech do nawet sześćdziesięciu miesięcy.

Kto może skorzystać z leasingu, a kto z wynajmu długoterminowego?

Zarówno leasing, jak i długoterminowy wynajem to oferta, którą przygotowała dobra wypożyczalnia samochodów. Swoją ofertę profesjonalna wypożyczalnia samochodów kieruje do osób prywatnych i firm. Sprawdzona wypożyczalnia samochodów jest bardzo elastyczna. Proponuje korzystne warunki nie tylko leasingu, ale także wynajmu.

Warto dodać, że wynajem samochodu możliwy jest bez wkładu własnego. Zarówno wynajem samochodu, jak i leasing oznacza konieczność płacenia rat. Przez cały czas obowiązywania umowy są one stałe. Dla osób, które interesuje wynajem samochodu czy leasing auta jest to bardzo korzystne.