Kojec i mata podłogowa to dobre połączenie

Kojec i mata podłogowa to dobre połączenie

Wybierając miejsce zabawy dla dziecka, chcemy dbać przed wszystkim o jego bezpieczeństwo. Dlatego powinniśmy wybierać wszystkie produkty i akcesoria z atestami, a zakupy robić tylko w sprawdzonych miejscach. Jeżeli chcemy aby nasze dzieci bawiły się bezpiecznie, warto zdecydować się na maty dla niemowląt, dzięki którym będą mogły one swobodnie leżeć na podłodze, a my nie będziemy martwić się o kontakt z zimną płytką czy zakurzonym dywanem. Taka mata piankowa może zostać rozłożona tylko na czas zabawy, a jeżeli dodatkowo wyposażymy się w kojec turystyczny, tego rodzaju zestaw możemy rozłożyć nawet na dworze.

Od noworodka do przedszkolaka

Maty dla dzieci są wykorzystywane od najmłodszych lat, a dzięki bezpiecznej powłoce mogą być stosowane nawet dla noworodków. Co prawda małe dziecko zwykle układamy w łóżeczku bądź w wózku, ale jeżeli chcemy aby swobodnie leżało na podłodze przy nas, podczas gdy my wypoczywamy bądź składamy ubrania, takie puzzle piankowe możemy rozłożyć wszędzie. Są one grube, dlatego stanowią także doskonałą termoizolację w przypadku zimnych płytek w łazience bądź kuchni. Starsze dzieci doskonale same układaj ą puzzle z maty, bawiąc się przy tym i ucząc nowych rzeczy.

Maty matematyczne i nie tylko

Na rynku można również spotkać maty edukacyjne dla starszych dzieci, które oprócz tego że są miękkie i wygodne, wyprodukowane są w kształcie konkretnych liter bądź cyfr. Takie łączenie elementów przez starsze dzieci doskonale rozwija ich umysł. Mata dla dziecka może być także stosowana w połączeniu z kojcem turystycznym. Zamiast materaca czy koca, możemy do środka włożyć puzzle piankowe, dzięki czemu dziecko będzie się w takim kojcu czuło wyjątkowo wygodnie i komfortowo.