Jakie powinno być siedzenie do ciągnika?

Jakie powinno być siedzenie do ciągnika?

Ciągnik jako podstawowe narzędzie każdego rolnika, powinien być przede wszystkim wygodny, dlatego właśnie nie bez znaczenia jest tutaj siedzenie do ciągnika i jego odpowiedni dobór. W takim ciągniku rolnik potrafi spędzić każdego dnia wiele godzin, jest on zwykle stosowany w rolnictwie, leśnictwie, a także w budownictwie. Właśnie dlatego, że osoba kierująca spędza w nim wiele godzin, powinna mieć zapewniony komfort i wygodę siedzenia, aby móc swoją pracę wykonywać najlepiej jak potrafi. W tym celu warto zadbać o ergonomiczny fotel do ciągnika, dzięki któremu pozycja dla operatora ciągnika będzie jak najbardziej prawidłowa.

Fotel w ciągniku to wygoda i komfort pracy

Tak samo jak pracownik biurowy spędza osiem godzin przed komputerem i dla niego liczy się jakoś fotela biurowego, tak samo siedzenie do ciągnika powinno być tak dopasowane, aby pracownik miał zapewnione najlepsze warunki pracy. Jednym z przykładów dobrego fotela jest fotel pneumatyczny do ciągnika, który przede wszystkim ma spełnić rolę wygodnego siedziska w ciągniku. Przepisy BHPO wyraźnie wskazują, że pracownik powinien mieć zapewnione najlepsze warunki w pracy, w tym przypadku będzie to wygoda siedziska a także właściwe oświetlenie. Jeżeli siedzisko dodatkowo wyposażone jest w podgrzewanie czy twarde podłokietniki, pracownik ma zapewnione ergonomiczne stanowisko pracy.

Co to znaczy ergonomiczny fotel w ciągniku?

Ponieważ jazda ciągnikiem wiąże się z nierównościami w terenie, wybojami i innymi trudnościami, na pracownika największy wpływ mogą mieć wszelkiego rodzaju wibracje i wstrząsy podczas jazdy. Aby je zamortyzować i zminimalizować, warto zainwestować w odpowiednie siedzenie do ciągnika rolniczego, dzięki któremu operator będzie odczuwał mnie czynników zewnętrznych w czasie jazdy.