Jak wybrać klej sanitarny i tego nie żałować?

Jak wybrać klej sanitarny i tego nie żałować?

Silikon sanitarny to klej montażowy, który jest szczególnie popularny podczas prac remontowych niezbędnych do wykonania w łazienkach. Stosuje się go w wannach, kabinach prysznicowych i brodzikach korzystając z tego, że klej sanitarny jest trwały, odporny na działania wody i detergentów, a jednocześnie doskonale radzący sobie zarówno z pleśnią, jak i grzybami.

Cechy charakterystyczne silikonu sanitarnego

Podobnie jak inne dobre kleje przemysłowe, silikon sanitarny jest rozwiązaniem nie tylko trwałym, ale również estetycznym. Stosowanie go przyczynia się do opóźnienia pojawiania się mało atrakcyjnych wizualnie nalotów, z którymi mamy do czynienia choćby tam, gdzie obserwujemy łączenie kabiny prysznicowej oraz ściany z płytkami.

Kleje montażowe na bazie silikonu stanowią doskonałą ochronę przed wilgocią. Ich atutem jest również to, że pozwalają na lepszy odpływ wody. Jakby tego było mało, nie przewodzą prądu elektrycznego, co w pomieszczeniu takim, jak łazienka, wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie.

Rodzaje silikonów sanitarnych

Przygotowując się do zakupu silikonu sanitarnego warto zastanowić się nad tym, czy bardziej przyda się nam rozwiązanie naturalne, czy też octowe. Te pierwsze jest polecany częściej z uwagi na szerszy zakres zastosowań. Zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jego zapach jest delikatny, a tym samym mamy do czynienia z mniejszym niż w innych przypadkach ryzykiem podrażnień.

Kupując silikon sanitarny warto zastanowić się również nad tym, w jakiej kolorystyce ma być utrzymany. Obecnie królują modele bezbarwne, bo można stosować je bez obaw do różnych powierzchni. W sprzedaży dostępne są jednak również inne odcienie kolorystyczne na czele z bielą, czernią i szarością ? kolorami dominującymi w łazienkach.