Jak przechowywać baterie i akumulatorki?

Jak przechowywać baterie i akumulatorki?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak prawidłowo przechowywać akumulatorki AA? Czy po zakończonej pracy zawsze wyciągasz baterie z urządzenia i odkładasz je na swoje miejsce? Jeżeli dla przykładu korzystasz w wakacje z aparatu fotograficznego, a potem odkładasz go do szuflady, powinieneś wiedzieć, że dla bezpieczeństwa sprzętu oraz akumulatorków z których korzystasz, powinieneś wyjąć je z urządzenia i przechowywać w odpowiednim do tego miejscu.

Akumulatorki i czas ich działania

Nawet jeżeli masz najlepsze akumulatorki AA 1 5v, i korzystasz z nich niezmiennie przez cały sezon letni i jesienny, jeżeli zostawisz je w urządzeniu bez właściwego zabezpieczenia, po dłuższym czasie nie używania mogą nadawać się tylko do wyrzucenia. Dlaczego tak się dzieje? Co zrobić, aby nasze akumulatorki działały jak najdłużej? Musimy zadbać o ich właściwe przechowywanie.

Jeżeli bowiem pozostaną w urządzeniu, może zdarzyć się sytuacja, że urządzenie pochłonie całą energię z akumulatorów i nie będą się one nadawały do ponownego naładowania. Co zatem zrobić aby baterie AA akumulatorki służyły nam przez kilka sezonów? Jak przechowywać akumulatorki, aby zapewnić im wieloletnią żywotność?

Instrukcja obsługi i sposób przechowywania

Każdy producent do produktu dołącza odpowiednią dokumentację, także akumulatorki R6 ją posiadają i tam z pewnością są podane właściwe wartości oraz sposób ładowania i przechowywania akumulatorków. Nawet jeżeli ładowarkę kupowaliśmy oddzielnie, a akumulatorki były późniejszym zakupem, możemy nauczyć się je właściwie ładować i przechowywać. Lepiej bowiem zastosować ogólne zasady i naładować akumulatorek według wytycznych znalezionych w sieci, niż pozostawić go całkowicie rozładowanym.