Jak odtruć organizm z alkoholu w domu?

Jak odtruć organizm z alkoholu w domu?

Alkohol ma w swoim składzie szereg toksyn, nic więc dziwnego, że każdy ciąg może prowadzić do poważnych zaburzeń w organizmie. Zwykle wspomina się w tym kontekście o niedoborze witamin i minerałów oraz o zaburzeniach związanych z funkcjonowanie gospodarki jonowo-elektrolitowej.

Mając to na uwadze nie powinniśmy dziwić się, że detoks alkoholowy jest zawsze pierwszym krokiem na drodze do odzyskania zdrowia. Prywatne odtrucie alkoholowe nie daje gwarancji, że osoba uzależniona nie powróci do picia. Nie ma jednak mowy o dalszym leczeniu bez detoksu alkoholowego.

Dlaczego nie warto przeprowadzać detoksu alkoholowego w domu?

Teoretycznie, odtrucie alkoholowe prywatnie nie jest jedynym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować. Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy detoks alkoholowy może być przeprowadzany w domu słyszą zwykle, że teoretycznie nie ma do tego przeciwwskazań. Praktyka podpowiada jednak, że jest to rozwiązanie nieskuteczne.

Jego minusem jest przede wszystkim to, że detoks alkoholowy w warunkach domowych nie zapewnia pomocy tak szybkiej, jak ma to miejsce w ośrodku. Jakby tego było mało, osoba uzależniona pozostaje w środowisku, które często sprzyja sięganiu po alkohol. Tak jej wysiłki, jak i zaangażowanie innych osób są więc często skazane na niepowodzenie.

Czy odtrucie alkoholowe to trudne przeżycie?

Tak odbywający się w domu, jak i w ośrodku prywatny detoks alkoholowy nie jest łatwym wyzwaniem dla osoby uzależnionej. Nie zaleca się zresztą ignorowania przyszłych trudności z nim związanych. Organizm może reagować bardzo różnie na odcięcie go od alkoholu. Często konieczne jest też udzielenie wsparcia farmakologicznego. Nie jest to proste zadanie, warto więc powierzyć je profesjonalistom.