Jak dobierać zdrowe przekąski dla dzieci i dorosłych?

Jak dobierać zdrowe przekąski dla dzieci i dorosłych?

Czym powinny wyróżniać się zdrowe przekąski dla dzieci? Gdzie kupować i na co zwracać uwagę, aby sprzedawana zdrowa żywność faktycznie była zdrowa? Czy sklep ze zdrową żywnością może sprzedawać batony i inne smakołyki o właściwej wartości odżywczej, które będą smakowały najmłodszym? Takie pytania zadaje sobie wielu rodziców, którzy z jednej strony chcą dzieciom kupić jakieś łakocie i smakołyki, z drugiej szukają takich przekąsek które są w pełni zdrowe.

Najważniejszy jest odpowiedni skład jedzenia

Wybierając superfood, z angielskiego zdrową żywność, najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to skład danego produktu i spożywanych potraw w ciągu całego dnia. Każda przekąska powinna zawierać witaminy i drogocenne składniki mineralne, a nie zawierać cukrów, sztucznych barwników oraz konserwantów.

To właśnie cukier i jego pochodne robią spustoszenie w organizmie dziecka, dostarczając mu pustych kalorii i sprawiając że dziecko nie tylko niezdrowo się odżywia, ale również wpływa to niekorzystnie na jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Lekarz pierwszego kontaktu, a także dietetyk w swoich zaleceniach zwykle wymienia takie składniki jak surowe owoce i warzywa, a nie przetworzone słodycze, zawierające ogromne ilości tłuszczy i cukrów.

Dzieci wolą słodycze niż owoce i warzywa

Każda mama wie, że dziecko woli słodycze w postaci czekolady, żelków, słodkiego picia czy innych smakołyków, a owoców i warzyw w surowej postaci nie chce jeść. Dlatego właśnie powstały zdrowe przekąski, które są zrobione z surowych warzyw i owoców, zawierają w sobie cenne witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, a do tego doskonale smakują dzieciom. Warto wybrać produkty bio i pokazać dzieciom że istnieją zdrowe i smaczne słodycze.