Bezpieczny kącik do zabaw dla najmłodszych

Bezpieczny kącik do zabaw dla najmłodszych

Kiedy chcemy zorganizować bezpieczny kącik dla najmłodszych, musimy zaopatrzyć się nie tylko w bezpieczne i edukacyjne zabawki, ale także nawierzchnia na której spędzają czas musi zostać odpowiednio dobrana. Najlepsze są maty dla niemowląt zrobione z lekkiej i bezpiecznej pianki oraz kojce plastikowe, które można dowolnie ustawiać w zależności od tego w którym miejscu bawią się dzieci. Taka mata dla niemowlaka może stanowić dla starszego dziecka także doskonałą zabawę, są to bowiem puzzle, które może samodzielnie złożyć i rozłożyć po skończonej zabawie.

Jakie zabezpieczenie daje mata dla dziecka?

Najważniejsze że mata dla dziecka jest wykonana z miękkiej pianki, jak sama nazwa wskazuje, mata piankowa jest elastyczne i miękka, dlatego dzieci mogą się na niej swobodnie bawić, nie obawiając się przy tym żadnego upadku. Taką matę możemy rozłożyć nawet w pokoju dziecięcym zamiast dywanu, wtedy mamy gwarancję, że dzieci bawią się na odpowiedniej i miękkiej powierzchni. Dodatkową cechą maty dla niemowląt jest jej lekkość oraz nietoksyczność. Jest wykonana z wyjątkowo bezpiecznego materiału a jej grubość może mieć nawet 20 milimetrów.

Zabawa i poznawanie świata

Dzieci w wieku niemowlęcym mogą tylko leżeć, ale kiedy zaczynają siedzieć i raczkować, mogą to swobodnie robić właśnie na macie piankowej. Zabawę i poznawanie świata umożliwiają kolorowe puzzle piankowe, które można układać dowolnie, pokazując przy tym dziecku kolorowy świat. Oprócz tego warto kupić kojec przenośny, który będzie ograniczał ruchy dziecka, dzięki czemu będzie ono bezpieczne i zawsze pod bacznym okiem rodzica. Warto postawić na maty kolorowe wykonane z pianki, które nie tylko są bezpieczną nawierzchnią, ale również dzięki swojej kolorystyce są edukacyjnym elementem zabawy każdego dnia.